Blog > Komentarze do wpisu
Papierosy, alkohol i narkotyki - Czyli dzisiejsze nałogi nastolatków.

Poruszę ten temat ponieważ, o dziwo ciagle jest na topie.

Papierosy- Mogę się założyć że ponad 90% Polskich nastolatków, kiedykolwiek choć raz zapaliło papierosa. Skąd ta pewność? W mojej szkole, nie będę wymieniać po imieniu, pali około 75% uczniów.  Mimo to że w całej szkole wiszą tabliczki "Na terenie szkoły obowiązuje całkowity zakaz palenia". Szczerze wam powiem, że sama kiedyś paliłam, ale na szczęście  rozum mi wrócił w odpowiednim momencie. Doszło do mnie to że po pierwsze; zatruwam swój organizm, a przede wszystkim płuca, a po drugie; uznałam że to nie ma najmniejszego sensu. U mnie w klasie jest taka jedna dziewczyna, która była szarą myszką lecz gdy tylko przyszła do gimnazjum, poczuła wiatr w skrzydłach i zaczęła się zadawać ze złym towarzystwem. Po kilku miesiącach zmieniła się nie do poznania. Zaczęła klnąc, wagarować w ogóle się nie uczyła. Miała wszystko gdzieś. Szczerze mówiąc nastolatkowie palą po to aby, się popisać przed innymi. Można też założyć taką opcje. Jesteś powiedzmy nie zbyt lubianą osobą w szkole, poznajesz dziewczynę, która pali. Zakolegujesz się z nią? Oczywiście że tak, bo nie masz koleżanek, a ona chce się z Tobą "przyjaźnić". Za pewne zgadzasz się. No i potem przychodzi taki czas że ta koleżanka zabiera Cię na przerwach na fajkę, potem i ty zaczynasz palić nałogowo. Masz fajki jest fajnie wszyscy Cię lubią, a ty jesteś zafascynowany tym, bo nie miałeś wielu znajomych którzy cię lubią. Zauważ tylko jeden drobny szczegół oni Cię lubią , no to fakt, ale lubią Cię tylko bo masz fajki. Gdy byś przestał palić, zobaczyłbyś jak szybko by o Tobie zapomnieli. I że niby tacy dobrzy i lubiący kumple z nich? To Banał. Więc uwierzcie mi, po co macie zatruwać swój organizm. I przy okazji tracić poczucie własnej wartości, że ktoś was nie lubi za to jakimi jesteście , tylko za to co dla nich masz?. I to jest prawdziwy przyjaciel? Zobaczcie jak wiele tracicie, paląc.

Alkohol - To tez częsty problem u nastolatków. Ja nie mówię o tym że nie można wypić lampki wina, szampana. Ale nie tak , aby mieć tzw. helikopter w głowie. To jest ta sama sprawa co z papierosami, pijecie po co? Bo chyba nie dla własnej potrzeby. Tylko tj. z papierosami, aby się popisać przed rówieśnikami. szczerze wam powiem że kiedyś byłam taka wkurzona, że poszłam ze znajomymi nad jezioro w okolicy, i wypiłam chyba ze 4 piwa. No ale potem sobie myślę, że piwa są wypite a złość nadal we mnie kipi. Jaki z tego morał? To piwo tylko powiększyło, moją złość i agresję. Miałam ochotę pójść do tej osoby i jej wygarnąć to co mam do powiedzenia albo podejść i przywalić z liścia. No ale na szczęście się opamiętałam. No ale niestety jak informuje nasz telewizja, już najmłodsi sięgają po ten środek. Niestety kiedy się sięga tak wcześnie po alkohol to skutki w bliskiej przyszłości będą opłakane. Uzależnieni nie potrafią radzić sobie z problemami. To więc jak wobec tego mają kierować swoim życiem? Jeżeli do osoby uzależnionej alkoholem nie wyciągnie się pomocnej ręki. Zejdzie ona na drogę przestępstwa, będzie uciekać z domu i prowadzić uliczne życie. Może tez się uciec do różnego rodzaju przestępstw. Bardzo trudno jest się wyrwać ze środowiska w które się trafiło.

Narkotyki - całe szczęście nie maiłam z nimi nigdy do czynienia i nie chce mieć. Narkotyki są to środki odurzające zmniejszające wrażliwość ośrodkowego układu nerwowego.  Narkotyki pojawiły się już w średniowieczu. Miały one pozwalać oddalić się od rzeczywistości i porozumieć się ze zmarłymi w obrzędach szamańskich. W dzisiejszych czasach mają one zastosowanie uśmierzające ból. Przyswajalność narkotyków przez organizm jest dość szybka ale niebezpieczeństwem tego jest uzależnienie. Które powoduje zatracenie się w rzeczywistości i wyniszczenie organizmu. Coraz więcej nastolatków chce uciec od rzeczywistości, tej szarej do świata idealnego, a skutki tego są opłakane. Za 5 czy 10 lat , ta osoba, która bierze jakikolwiek środek odurzający będzie mieć w przyszłości poważne problemy zdrowotne. Narkomania najczęściej bywa zapoczątkowana przez ciekawość, snobizm czy chęć imponowania. Narkoman jest zdolny do wszystkiego nawet do przestępstwa aby zdobyć to bez czego nie może żyć czyli - narkotyki. Jak wspomniałam ludzie zażywają narkotyki aby poczuć się lepiej, jednak wyciągniecie takiej osoby z nałogu jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Istnieją tez różne zakażenia. Nie które narkotyki są stosowane w postaci zastrzyków. Wielokrotne stosowanie tych samych igieł może prowadzić do owrzodzeń ropnych czy zatruci krwi a nawet sprzyja roznoszeniu się wirusa HIV. Człowiek zażywający  narkotyki może doświadczać przerażających  halucynacji czy tez lęków. Ja uważam, że zażywanie narkotyków  jest totalnym głupstwem. Za nim weźmiecie tą truciznę do swojego organizmu sto razy przemyślcie jakie będą tego konsekwencje.

sobota, 25 grudnia 2010, rasberrylips